سفر به جزایر ترانگ در جنوب تایلند | جزایر موک و کرادان

گرچه جزایر ترانگ کاملاً کشف نشده‌ نیستند اما همان طور که همیشه تصور کرده‌اید، در جنوب تایلند قرار دارند و کمتر به آن‌ها مسافرت می‌شود.
جزیره موک | Ko Muk جزیره موک که از جزیره تانگ کو می‌توان به سرعت به آنجا رسید، خواهر جزیره‌ی آرام‌ بخش ترانگ و پربازدیدترین جزیره‌ی کوچک این شبه جزیره است. این جزیره به عنوان یک مقصد ارزان ‌قیمت همچنان مسافران جوان مستقل را وسوسه می‌کند، به همین دلیل بسته‌های مسافرتی در اینجا فراوان است و مسافران روزانه بین این منطقه و کو لانتا در رفت و آمدند.

سفر به جزایر ترانگ در جنوب تایلند | جزایر موک و کرادان

این‌ها بکرترین آب‌های ترانگ نیستند اما کوه‌های پوشیده از درخت جزیره موک، درختان کائوچو و سواحل سفید برفی، چشم‌اندازی پرشکوه و تجاربی پر از سرگرمی را به وجود می‌آورند. اغلب مسافران ماجراجو به ساحل زیبای جنوب غربی هات فارانگ (ساحل چارلی) هجوم می‌آورند. سد شنی باریک هات سیوالای از جزیره موک شرقی سر بر آورده است، در حالی که هات لودانگ، درست در غرب، چندان حال و هوای گردشگری ندارد.

سفر به جزایر ترانگ در جنوب تایلند | جزایر موک و کرادان

به غیر از ساحل، جاذبه‌ی اصلی گردشگری جزیره موک، تام موراکوت (غار زمرد) است که در آنجا می‌توانید با قایق از طریق یک تونل سنگ آهکی در این سواحل غربی جزیره‌ای نیمه ‌در آب به یک ساحل کوچک سفید صخره‌ای برسید. می‌توانید با کایاک (300 بات) یا کرایه‌ی قایق‌های سنتی (از 800 بات) برای صبح یا اواخر بعدازظهر، خود را از شلوغی تورهای روزانه رها کنید.

اقامت در جزیره موک در لوکس سیوالای (Luxe Sivalai) ولخرجی کنید یا در اقامتگاه گرم و خانوادگی جزیره موک گاردن در ساحل لودونگ، تعطیلات را به سادگی به سر کنید.
جزیره کرادان | Ko Kradan جزیره کرادان در جنوب غرب جزیره موک، در رأس نمودار زیبایی‌های مرتفع جزایر ترانگ قرار دارد. این جزیره‌ی کوچک بدون جاده‌ی با شیب نرم که تا حدی توسط پارک ملی هات چائو مای (Hat Chao Mai) حفاظت می‌شود، جاذبه‌ای برای زوج‌ها و خانواده‌ها می باشد. یک ساحل سفید پودری در امتداد سواحل شرقی کرادان قرار دارد که در حاشیه‌ی آن مخروط‌های سنگ آهکی قرار دارد که از دریای نیلگون درخشان سر برآورده‌اند.

سفر به جزایر ترانگ در جنوب تایلند | جزایر موک و کرادان

عاشقان ساحل، شیفته این کرانه‌ی فوق‌العاده‌ی 1.5 کیلومتری خواهند شد، گرچه برخی از بخش‌ها به خاطر حضور مسافران روزانه‌ای که در حال ناهار خوردن هستند، شلوغ می‌شود. اگر 400 متر در خشکی از جنوب به بهشت گمشده بروید، به مسیرهای جنگلی می‌رسید که سواحل شنی دورافتاده‌تری را نمودار می‌کنند. با یک پیاده‌روی 10 دقیقه‌ای به یک منطقه‌ی غواصی خوب در خارج از جنوب ساحل می‌رسید. مسیر دوم به ساحل سان‌سِت با مناظر پانورامایی صخره‌ای و غروب‌های آتشینش می‌رسد.

سفر به جزایر ترانگ در جنوب تایلند | جزایر موک و کرادان

اقامت در جزیره کرادان بهشت گمشده که در جنگل واقع شده است، خانه‌های ییلاقی زهوار دررفته و غذاهای لذیذ تای دارد، در حالی که اقامتگاه کنار ساحل، سرپناهی جدیدتر و مجهز به استخر دارد. اقامتگاه پر از درخت نخل سِوِن سیز (Sevenseas) یک انتخاب ساحلی تجملی در جزیره کرادان است.