سفر به جزایر ترانگ در جنوب تایلند | جزایر سوکورن و لیبونگ

رسیدن به جزایر ترانگ در مقایسه با پوکت یا کرابی به برنامه‌ریزی، تلاش و عزم بیشتری نیاز دارد، اما نکته اصلی این است که زمانی خود را به اینجا برسانید که هوا هنوز خنک است.
جزیره سوکورن | Ko Sukorn مسافرانی که می‌خواهند مسیر امتحان‌شده‌ی تایلند (تور تایلند) را کاملاً کنار بگذارند، می‌توانند از زندگی جزیره‌ی جنوبی در کو سوکرون، کم‌ شهرت‌ترین جزیره‌ی ترانگ لذت ببرند. کو سوکرون که در 40 کیلومتری جنوب شرق جزیره کرادان قرار دارد، محل سکونت آرام، متمایز و به شدت اصیل 2600 مسلمان است. مطمئناً سواحل طلایی-قهوه‌ای و دریای سبز درخشان آن با کمال استوایی-روستایی جزیره کرادان سازگاری ندارد اما دریت به همان اندازه لذت‌بخش است و شلوغی آن کمتر است.

سفر به جزایر ترانگ در جنوب تایلند | جزایر سوکورن و لیبونگ

جاده‌های باریک سیمانی، گستره‌ی تپه‌ای 8 کیلومتری این جزیره را احاطه کرد‌ه‌اند و گشت و گذار در آن را آسان می‌کنند. اغلب اقامتگاه‌ها دوچرخه یا موتورسیکلت کرایه می‌دهند که برای گشت زنی در روستاهای باشکوه، مزارع شالی‌کاری، جالیزهای هندوانه، بوفالوهای آبی و چند نقطه‌ی دیدنی فوق‌العاده، عالی است. حالا این همان جنوب تایلند است که به دنبالش بودید!

تفرجگاه‌ها در ساحل طولانی جنوب غربی سوکرون جمع شده‌اند. اینجا مکانی برای آفتاب گرفتن است، آفتاب نارنجی و صورتی داغ که بین جزایر کوچک کراست غروب می‌کند.

اقامت: از خانه‌های ییلاقی کنار استخر و خوراک عالی تای در اقامتگاه یاتا (Yataa) لذت ببرید، یا از بین خانه‌های ییلاقی چوبی و اتاق‌های سیمانی مدرت در سوکرون کابانا (Cabana) دست به انتخاب بزنید.

سفر به جزایر ترانگ در جنوب تایلند | جزایر سوکورن و لیبونگ
جزیره لیبونگ | Ko Libong در حین ماجراجویی در جنوب شرق از جزیره موک تا جزیره کرادان و کو لیبونگ ناهموار، رنگ‌ها نیز تغییر می‌کنند. بزرگ‌ترین جزیره‌ی ترانگ که پوشیده از حرا، مزارع درخت کائوچو و سواحل باریک طلایی تیره است، در مقایسه با همسایه‌های شنی سپید خود بازدیدکننده‌ی کمتری دارد اما دسترسی به آن آسان است: یک سواری 30 دقیقه‌ای با قایق از هات یائو.

سفر به جزایر ترانگ در جنوب تایلند | جزایر سوکورن و لیبونگ

لیبونگ جزیره‌ای برای عاشقان طبیعت است و به خاطر پرندگان مهاجر و تقریباً 100 فیل دریایی در معرض خطر ساکن آن مشهور است. بهترین شرط‌بندی شما برای دیدن این ساکنان محلی فوق‌العاده، تورهای پرنده و فیل دریایی‌، استفاده از راهنمایی طبیعت‌گرایان است (از 1000 تا 1500 بات) که اغلب تفرجگاه‌های ساحل غربی، آن را در برنامه‌ی خود را دارند.