جاذبه های گردشگری بانکوک | بخش دوم

بانکوک پایتخت تایلند، شگفتی های زیادی را در خود دارد. معابد و کاخ های باشکوه جزئی از تاریخ این کشور محسوب می شود. در سفر به بانکوک از این اماکن باشکوه بازدید نمایید و هنر و معماری تایلندی ها را تحسین کنید.
مکان مقدس ستون شهر در مقابل ضلع شمال شرقی مجموعه کاخ بزرگ، مکان مقدس ستون شهر بانکوک قرار دارد. طبق یک باور قدیمی تایلندی ستون شهر باید با ساخته شدن یک شهر جدید نصب شود تا نماد ثبات قدرت باشد. شاه راما اول، در زمان تاسیس شهر بانکوک اولین ستون این شهر را در تاریخ 21 آوریل 1987 میلادی زمانی که پایتخت را از تانبوری به بانکوک انتقال داد، بنا کرد. در داخل این ستون فضایی برای نگه‌داری تقویمِ ساعات و روزهای بانکوک وجود دارد.

شاه راما چهارم در زمان حکومتش دستور داد تا یک ستون جدید جایگزین ستون قدیمی شهر شود زیرا ستون قدیمی ویران شده بود. این ستون آخرین بار در سال 1982 میلادی برای بزرگداشت دویستمین سالگرد ساخت بانکوک و پایتخت شدن آن، بازسازی شد.

روزهای بازدید: هر روز هفته

ساعات بازدید: 7:00 تا 18:00

جاذبه های گردشگری بانکوک | بخش دوم
تالار تخت انانتا ساماکوم تالار تخت انانتا ساماکوم یکی از زیباترین بناهای سبک رننسانس ایتالیا در خارج از کشور ایتالیا است. ساخت این عمارت بزرگ به فرمان شاه راما پنجم در سال 1906 میلادی آغاز شد تا از آن به‌عنوان تالار استقبال و پذیرایی از میهمانان خارجی و داخلی استفاده شود. گروهی از معماران ایتالیایی طراحی این ساختمان را به عهده داشتند، آن‌ها فضای بیرونی را با سنگ‌های مرمر ایتالیایی که از ایتالیا وارد کرده بودند مزین کردند و سطوح دیوارهای داخلی به زیبایی به دست هنرمندان ایتالیایی نقاشی شدند و در این نقاشی‌ها تاریخ خاندان پادشاهی چاکری به تصویر کشیده شد.

جاذبه های گردشگری بانکوک | بخش دوم

ساخت این بنا در سال 1915 میلادی، پنج سال پس از پایان زمامداری شاه راما پنجم پایان یافت. از این تالار اینک برای فعالیت‌های مهم دولت استفاده می کنند. در بازدید از این تالار زیبا بازدیدکنندگان باید مواردی از قبیل پوشیدن لباس مناسب را رعایت نمایند. بازدیدکنندگان (خانم‌ها و آقایان) باید از پوشیدن شلوارک و لباس‌های بدون آستین خودداری کنند و خانم‌ها دامن یا شلوار بلند بپوشند.

روزهای بازدید: هر روز هفته به غیر از دوشنبه‌ها

ساعات بازدید: 10:00 تا 18:00

جاذبه های گردشگری بانکوک | بخش دوم
وات پو وات پو درست در پشت معبد بزرگ بودای زمردین قرار دارد و مجسمه طلایی بزرگ و خوابیده بودا را در خود جادی داده است.

جاذبه های گردشگری بانکوک | بخش دوم

بازدید از مجسمه بزرگ بودا که در حالت خوابیده قرار دارد و کف پاهای مجسمه که 45 متر با سر مجسمه فاصله دارند و با صدف مرواریدی تزئین شده است یکی از جذابیت های بازدید از معبد می باشد. (وات در زبان تایلندی به معنای معبد می باشد.) وات پو همچنین قدیمی ترین مرکز آموزش ماساژ تایلندی و بهترین مدرسه ماساژ تایی در سراسر تایلند نیز می باشد که سالانه تعداد زیادی از علاقه مندان به فنون ماساژ تایلندی برای گذراندن دوره های تخصصی از سراسر جهان به این معبد می آیند.

جاذبه های گردشگری بانکوک | بخش دوم