جاذبه های گردشگری بانکوک | بخش اول

اگرچه، بانکوک به دلیل وسعت و خیابان‌های شلوغش ممکن است در نگاه اول ترسناک باشد اما کسانی که کمی زمان ،در این شهر مدرن سپری می‌کنند زود شیفته جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بیشمار آن می‌شوند. بانکوک جاذبه‌های گردشگری فراوانی از معابد شگفت‌انگیز بودایی گرفته تا مراکز مدرن خرید دارد که بازدید از آنها بی‌تردید موجب رضایت گردشگران بسیاری که از سراسر جهان به این شهر می آیند، می‌گردد.
گراند پالاس | کاخ بزرگ به طور یقین پربازدیدترین و به‌یادماندنی‌ترین جاذبه گردشگری برای توریست های تور تایلند که در بانکوک وجود دارد گراند پالاس یا کاخ بزرگ است که هر بازدیدکننده‌ای باید حداقل یکبار در عمرش از آن دیدن کند. گراند پالاس که در دوره های گذشته به عنوان یک اقامتگاه سلطنتی بود، بهترین نماد معماری تایلند محسوب می شود. هزینه بلیط ورودی برای بازدید هر نفر 500 بات تایلند می باشد. همچنین گردشگران می توانند با پرداخت 100 بات از راهنماهای شنیداری شخصی به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، روسی، ژاپنی یا ماندارین استفاده نمایند.

جاذبه های گردشگری بانکوک | بخش اول
موزه و عمارت ویمانمک بازدید شما از شهر بانکوک بدون دیدن بزرگ‌ترین ساختمان چوب ساجی جهان تکمیل نمی‌شود. عمارت ویمانمک، ساختمان اصلی در مجموعه کاخ دوسیت است. این عمارت سه طبقه از جنس چوب ساج طلاکاری شده است و زمانی استراحتگاه و تفریحگاه با شکوه سلطنتی بود. هنر معماری این عمارت متأثر از معماری ویکتوریا است و فضای داخلی آن به پنج رنگ مختلف آراسته شده است. نمایش‌های رقص سنتی تایلندی همه روزه در این مکان از 10:30 تا 14:00 اجرا می‌شود و گردشگران می توانند با پرداخت مبلغی اندک از آن دیدن کنند.

جاذبه های گردشگری بانکوک | بخش اول
محله چینی های بانکوک | خیابان یائووارات بزرگترین اجتماع چینی های تایلند را می توانید در خیابان یائووارات یا همان مجله چینی های بانکوک ببنید. این خیابان پر است از طلافروشی های چینی که در صورت داشتن آگاهی کامل درباره طلا و سنگ های قیمتی می توانید بهترین خرید را در اینجا داشته باشید و در کنار خرید می توانید از غذاهای خیابانی و عجیب و غریب چینی میل کنید. این خیابان یکی از اصلی ترین مقاصد سفر برای گردشگران در زمان سال نو چینی می باشد و جشن های زیبا و دیدنی و همین طور رقص اژدها در آن به شکل باشکوهی انجام می شود.

جاذبه های گردشگری بانکوک | بخش اول
پارک سانام لوانگ پارکی تفریحی سانام لوانگ که در شمال گراند پالاس در نزدیکی رودخانه چائو پرایا قرار دارد یک پارک چند منظوره در قلب بانکوک است . پارک سانام لوانگ را قبلاً تانگ پرا مان می‌نامیدند که در زبان تایلندی به معنای مکان کوره سوزاندن اجساد مردگان دربار بود. زیرا مراسم سوزاندن جسد چندین تن از اعضای خاندان سلطنتی در اینجا برگزار شد. اما از آنجایی که این نام امروزه خوشایند نبود شاه راما چهارم این مکان را سانام لوانگ به معنای زمین دربار نامید.

جاذبه های گردشگری بانکوک | بخش اول