تئاتر بولشوی

در مرکز شهر موسکو در کنار میدانی بسیار زیبا یکی از مراکز اصلی فرهنگ روسیه، به نام تئاتر بولشوی نهفته است.

تئاتر بولشوی که می توان آن را مایه افتخار کشور روسیه دانست، یکی از بزرگترین مراکز اپرا و باله در جهان است که از لحاظ رده بندی در سطح لا اسکالا (alla Scala) ایتالیا و کاونت گاردن (Covent Garden) انگلستان قرار دارد.

اهمیت تئاتر بولشوی مسکو

هرچه از اهمیت تئاتر بولشوی گفته شود کم است. فقط می توان از خلقت جاودانه آن لذت برد و به تحسین ساختمان با شکوه آن پرداخت، که خود یک نمونه برجسته از معماری روسیه است و توصیه می کنیم حتما در تور روسیه سری به آن بزنید.

تئاتر بولشوی

تاریخچه تئاتر بولشوی

تاریخچه تئاتر بولشوی هم به نوعی، با شکوه است و هم می تواند سردرگم کننده باشد. به عنوان مثال اینکه دو تاریخ ساخت برای آن ثبت شده است، مارس ۱۷۷۶ و ژانویه ۱۸۲۵.

داستان از اینجا آغاز می شود که در تاریخ مارس ۱۷۷۶، دادستان استان شاهزاده

(Pyotr Vasilyevich Ouroussoff) اجازه برگزاری تئاتر، کنسرت و مهمانی بالماسکه را از ملکه کاترین دوم دریافت کرد.

تئاتر بولشوی

در راستای این مجوز شاهزاده ساخت و ساز بنای تئاتر را در میدان آغاز کرد و به همین دلیل تالار پتروفسکی (Petrovsky) نامگزاری شد.

ولی افسوس که بزرگترین تئاتر روسیه، بنا شده در میدان قبل از بازگشایی به آتش کشیده شد. این امر باعث سقوط شاهزاده شد و امور را به همکار انگلستانی خود مایکل مادوکس (Michael Maddox) سپرد. به لطف حضور این فرد در فضای خالی که توسط آبگرفتگی های متداوم رودخانه نگلینکا به وجود آمده بود، بر خلاف وجود خطرات بسیار ناشی از آتش سوزی ها و جنگ، ساختمان تئاتر دوباره رشد خود را آغاز کرد و به مرور زمان پیشوند جغرافیایی خود ( پتروفسکی ) را از دست داد و تئاتر بولشو نامگزاری شد.

ساختمان تالار یکی از بهترین نمونه های معماری کلاسیک روسیه است.

تئاتر بولشوی