کشوری با گنجینه طلایی و قارچ هایی از جنس سنگ

شهر ساحلی وارنا در کشور بلغارستان به دلیل داشتن سواحل متعدد چشم نواز و زیبا مورد توجه توریست های فراوانی در تور وارنا می باشد
تاریخ وارنا یکی دیگر از نکات قابل توجه و مهم این شهر می باشد. بنا های تاریخی به همراه موزه های دیدنی وارنا از جمله مکان های گردشگری هستند که با دیدن آن ها در تور وارنا می توانید با تاریخ غنی این شهر آشنا شوید.

قبرستان تاریخی وارنا

قبرستان تاریخی یکی از مکان های شگفت انگیز شهر ساحلی وارنا می باشد. این قبرستان تاریخی در منطقه صنعتی وارنا در 4 کیلومتری مرکز شهر واقع در غرب وارنا و نیم کیلومتری دریاچه وارنا قرار گرفته است. قبرستان وارنا که قدمت آن به 4500 سال قبل از میلاد مسیح بازمیگردد به عنوان یکی از مهم ترین مناطق باستان شناسی دنیا شهرت دارد. قدیمی ترین گنجینه طلایی جهان که قدمت آن به 4200 سال قبل از میلاد مسیح بازمی گردد در این قبرستان کشف شده است.

کشوری با گنجینه طلایی و قارچ هایی از جنس سنگ

این قبرستان تاریخی در سال 1972 به صورت کاملا اتفاقی در هنگام فعالیت های عمرانی کشف شده است و به دلیل ارزش های بالای باستان شناسی و تاریخی، عنوان کشف باستان شناسی قرن را از آن خود کرده است. قبرستان تاریخی وارنا با مساحتی بالغ بر 7 هزار متر مربع دارای 294 مقبره می باشد که از این مقبره های کشف شده 3 هزار قطعه طلایی با 6 کیلو گرم وزن استراخ شده که قدمت آن به بیش از 5 هزار سال می رسد. این گنجینه ی طلایی با ارزش در موزه باستان شناسی وارنا به نمایش گذاشته شده است. در این قبرستان علاوه بر قطعه های طلا، اشیا مسی، جمجمه حیوانات شاخ دار و ظروف سفالی با طلا نقاشی شده هم کشف شده است. پر زرق و برق ترین مقبره این گورستان قبر شماره 43 بوده است که بیش از 990 قطعه طلایی و اشیا مسی و ظروف سفالی در آن کشف شد. براساس برخی از شواهد به نظر می رسد مقبره متعلق به فرمانروای منطقه بوده است.

کشوری با گنجینه طلایی و قارچ هایی از جنس سنگ

کجا می تونیم قارچ هایی از جنس سنگ رو ببینیم

قارچ های سنگی بلغارستان پدیده ای زیبا و طبیعی است که در 1 کیلومتری روستای Beli plast و 250 کیلومتری شهر صوفیه پایتخت بلغارستان واقع شده است. قارچ های سنگی از جنس سنگ های آهکی با ارتفاع تقریبی 3 متر است که مساحتی نزدیک به 30 جریب (50 هزار متر مربع) را در برگرفته است. قارچ های سنگی بلغارستان قدمتی بالغ بر 70 میلیون سال دارند.

دلیل تشابه این سنگ ها به شکل قارچ برای این است که در سال های دور این منطقه محل عبور رودخانه بوده که همین مسئله سبب فرسایش ساختار آهکی سنگ ها شده است. قارچ های سنگی موجود در این منطقه با رنگ های آبی، صورتی، سفید و سیاه جلوه نمایی می کنند.

قارچ های سنگی بلغارستان از سال 1974 در فهرست جاذبه های گردشگری بلغارستان قرار گرفته است.

کشوری با گنجینه طلایی و قارچ هایی از جنس سنگ