برج خلیفه و برج العرب

دبی پر زرق و برق نقطه‌ی جذاب تعطیلات در امارات متحده عربی است. این شهر برج‌های چندطبقه و مراکز خرید، خود را از یک پایگاه مرزی بیابانی به مقصدی روزانه بدل کرده است که افراد دسته دسته برای خرید ارزان، آفتاب گرفتن و تفریح خانوادگی به آنجا می‌روند. شهرت دبی به خاطر جاذبه‌های دیدنی نظیر برج خلیفه (بلندترین برج جهان) و برج العرب و آسمان خراش های بی شمار در فاصله اندکی با سواحل می باشد.
برج خلیفه ساختمان برجسته‌ی دبی، برج خلیفه است که با 829.8 متر بلندترین ساختمان جهان محسوب می‌شود. برای اغلب بازدیدکنندگان و مسافرینی که با تور دبی به اینجا سفر کرده اند، سفر به سکوی مشاهده در طبقه 124-ام کاری است که حین اقامت در این شهر حتماً باید انجامش داد.

برج خلیفه و برج العرب

مناظر آن سوی خط افق شهر از این دورنمای از بالا، سرگیجه‌آور هستند. قبل از اینکه با آسانسور سریع‌السیر به سمت سکوی مشاهده حرکت کنید تا در یک سو بیابان و در سوی دیگر اقیانوس را از نمای 360 درجه‌ی آسمان‌خراش‌ها تماشا کنید، تجربه این سکوی مشاهده‌ی جذاب، شامل نمایش چندرسانه‌ای دبی و ساختمان برج خلیفه می‌‌شود (ساخت آن در سال 2010 به پایان رسید). عکاسان به طور خاص به خاطر پانورامای نورهای شهری مشهور دبی، طرفدار پر و پا قرص بازدیدهای شبانه هستند. برای پرهیز از صف‌های طولانی، خصوصاً اگر قصد بازدید در آخر هفته را دارید، از قبل بلیت ورودی برای رفتن بر فراز برج خلیفه را خریداری کنید.

برج خلیفه و برج العرب

به پایین برج که برگردید، در اطراف آن باغ‌هایی با طراحی زیبا را می‌بینید که پیاده راه‌های پیچ در پیچ دارند. جلوه‌های آبی زیادی وجود دارند، از جمله فواره دبی، بلندترین فواره در حال کار جهان که بر اساس فواره‌های مشهور بلاجیو در لاس‌وگاس مدل‌سازی شده است.

ساعات بازدید: 8:30 تا 13:00

آدرس: ورودی مرکز خرید دبی، بزرگراه شیخ زائد، مرکز شهر

برج خلیفه و برج العرب
برج العرب برج العرب با ارتفاع 321 متر، بلندترین هتل جهان است که در جزیره‌ی مصنوعی خود در خط ساحلی دبی واقع شده است.

برج خلیفه و برج العرب

بخش بیرونی برج العرب که طوری طراحی شده است که شبیه به یک لنج روی موج باشد، با نورپردازی رنگی طراحی‌شده در شب روشن می‌شود. این بنا که از هر جهت ممکن در آن افراط شده است، با لوکس‌ترین سوییت‌هایی که هر شب اقامت در آن‌ها بیش از 15000 دلار هزینه دارد، یکی از گران‌ترین هتل‌های جهان است.

برج خلیفه و برج العرب

راه تجربه‌ی تجمل فوق‌العاده برای افرادی که اعتبار محدودی دارند، صرف شام در رستوران زیر آب آل ماهار است که قاب‌های شیشه‌ای دیوارهای ناهارخوری آن، امکان دیدن حیات آبی حین غذاخوردن را به شما می‌دهند. یا چای بعدازظهر را در بار اسکای‌ویو (با حداقل هزینه) در طبقه 27 ام رزرو کنید که نمای پانورامایی حیرت‌انگیزی از شهر دارد.

برج خلیفه و برج العرب