بالی، جزیره ای مشهور از خدایان

بالی یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری اندونزی است. زیبایی خیره کننده این جزیره سبب آن شده تا بالی را جزیره خدایان بنامند.
سواحل آرام، مردم محلی مهمان نواز، مناطق طبیعی بکر و دیدنی برای گردش، هتل های تمیز و زیبا، رستوران ها و کافی شاپ های در حد کلاس جهانی و از همه مهم تر ارزانی خدمات در بالی همه و همه دست به دست هم داده اند تا تور بالی به عنوان یکی از محبوب ترین تورها قلمداد شود.

بالی، جزیره ای مشهور از خدایان

دانستنی های جالب در مورد بالی

1. بالی دارای آب و هوای گرم و مرطوب می باشد و بهترین زمان سفر به بالی از لحاظ آب و هوایی می تا آگوست (اردیبهشت تا شهریور) می باشد.

2. در روز جشن سال نو (Saka New year) کل بالی به حالت تعطیل در می آید و هیچ گونه وسیله نقلیه و موتور در بالی مورد استفاده قرار نمی گیرد و از ساعت 18 تا 6 صبح روز بعد از جشن هیچ چراغی در بالی روشن نمی شود.

3. ترافیک در بالی بسیار زیاد است.

4. یک دلار معادل 14000 روپیه می باشد.

5. ورود به معابد بالی رایگان است ولی باید به پوشش مخصوص و پای برهنه وارد معابد این جزیره شد.

6. میمون یکی از حیوانات مقدس در بالی می باشد.

7. آب بالی آشامیدنی نیست.

مناطق معروف جزیره بالی

جزیره بالی جزیره ای نسبتا بزرگ با مساحت 5780 متر مربع می باشد. مناطق جنوبی بالی مانند کوتا (Kuta)، عبود (Ubud) و سمینیاک (Seminyak) محبوب ترین مناطق گردشگری بالی به حساب می آید و در عین حال گران ترین مناطق بالی می باشند.

بالی، جزیره ای مشهور از خدایان

فرهنگ مردم جزیره بالی

بالی مردمانی بسیار فروتن و متواضع دارد. مردم این جزیره بسیار خون گرم و مهمان نواز هستند، مردمان این جزیره هنگامی که یک گردشگر بدون مو را می بینند به شوخی می گویند bung ujan و این عبارت به معنی هوای بدون بارش و صاف می باشد.

دیدنی های جذاب بالی

بالی علاوه بر سواحل زیبا و آرام جاذبه های تاریخی و گردشگری فراوانی دارد. غار فیل ها و جنگل میمون ها در منطقه عبود، مزارع برنج پلکانی، معبد های زیبای تاریخی از معروف ترین جاذبه های گردشگری بالی می باشد.

بالی، جزیره ای مشهور از خدایان