تجربه سفر به دنیای زیر آب در وارنا

وارنا یکی از مهم ترین شهرهای توریستی بلغارستان، با سواحل متعددش در کنار دریای سیاه منظره ی دلفریب و زیبایی را به وجود آورده است. امروزه این شهر به یکی از مناطق جذاب برای گردشگران تبدیل شده است.
ندای ارژنگ قصد دارد در این مقاله آکواریوم وارنا را به شما معرفی کند تا در تور بلغارستان خود دیدن این آکواریوم جذاب و زیبا را از دست ندهید و حتما برای ساعاتی هم که شده در این آکواریوم به گردش بپردازید.

آشنایی با آکواریوم وارنا

آکواریوم وارنا در سال 1932 به عنوان اولین مرکز بیولوژیکی دریایی در بلغارستان افتتاح شد، در این آکواریوم طیف گسترده ای از گونه های جانوری از قبیل حلزون های اسکالوپ، خرچنگ ها، مهره داران و نرمتنانی که ساکن دریای سیاه هستند به نمایش در آمده است، همچنین در این آکواریوم انواع گونه های جانوری آب شیرین هم زندگی می کنند.

تجربه سفر به دنیای زیر آب در وارنا

ویژگی های آکواریوم وارنا

آکواریوم وارنا به سه سالن اصلی و یک سالن انتظار تقسیم شده است. در سالن اول این آکواریوم انواع ماهی ها به نمایش درآمده اند، در سالن دوم مطالب مفیدی در مورد اقیانوس شناسی و تاریخ دریای سیاه بیان شده است و در سالن سوم پرندگان دریایی و پستان داران در معرض نمایش عمومی قرار گرفته اند.

تجربه سفر به دنیای زیر آب در وارنا

موقعیت مکانی آکواریوم وارنا

آکواریوم وارنا در نزدیکی بلوار پریمورسکی (Primorski Blvd varna) در کنار ساحل دریای سرخ واقع شده است. این آکواریوم در تابستان از ساعت 9 تا 20 و در زمستان از ساعت 10 تا 16 روزهای دوشنبه تا جمعه پذیرای گردشگران عزیز می باشد.

تجربه سفر به دنیای زیر آب در وارنا